Fundacja Aktywnego Rozwoju pomoże dzieciom aktywnie przetrwać pandemię

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie co rusz pojawiają się informacje na temat nowych inicjatyw mających na celu rozpowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, która w związku z pandemicznymi obostrzeniami lwią część wolnego czasu spędza w czterech ścianach. Tym razem sprawy w swoje ręce postanowiły wziąć mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska, które wspólnie z dziennikarzem sportowym Hubertem Malinowskim założyły Fundację Aktywnego Rozwoju.

Obie panie nie tak dawno występowały jeszcze na najwyższym poziomie w swoich dyscyplinach. Nawet najpiękniejsza historia musi mieć jednak swój koniec, a trzeba przyznać, że ich zawodowe kariery prezentują się naprawdę imponująco i są naznaczone wieloma trofeami. Teraz wybitne zawodniczki postanowiły połączyć siły i przekuć swoje doświadczenie zdobyte podczas wieloletnich treningów czy zawodów w ambitne przedsięwzięcie, dzięki któremu swoją przygodę ze sportem będą mogli rozpocząć młodzi adepci.

Fundacja Aktywnego Rozwoju, bo takim tytułem został ochrzczony projekt z udziałem naszych znakomitych reprezentantek, w swoim programie oferuje liczne zajęcia, takie jak piłka nożna, rolki, gimnastyka korekcyjna, czy przeżywające obecnie swoisty renesans szachy. Szczególny nacisk będzie natomiast kładziony na popularyzację siatkówki oraz wioślarstwa.

Skowrońska i Fularczyk-Kozłowska doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna w kontekście zarówno rywalizacji sportowej, jak i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie jest kompleksowa edukacja, wobec czego ich fundacja stawia także na kształtowanie charakteru młodych uczestników. Co istotne z punktu widzenia rodziców, wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem specjalistów.

Odpowiednia waga będzie też przykładana do budowania wśród dzieci świadomości ekologicznej, wszak wspólna odpowiedzialność za środowisko idzie w parze ze sportowym duchem. Fundacja Aktywnego Rozwoju od samego początku swojej działalności nie próżnuje i jest zaangażowana w pokaźną liczbę projektów – cykl turniejów Ekoaktywni, Letnia Akademia Ostrowo, Letnia Akademia Mikoszewo, Z Wiosłem Wyrosłem, Piłka-Siatkarz-Mistrz, czy Ekoaktywna Klasa to tylko niektóre spośród wielu tego typu inicjatyw prosportowych.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzież treningowa z klasą: Jak łączyć funkcjonalność z estetyką?
/
Odzież treningowa z klasą: Jak łączyć funkcjonalność z estetyką?
Wyraź swoją indywidualność podczas treningu. Dowiedz się, jak łączyć modę i funkcjonalność w odzieży sportowej, jakie materiały wybierać i jak tworzyć stylowe zestawy.
Właściwości aromaterapeutyczne i relaksacyjne produktów z żywic drzewnych
/
Właściwości aromaterapeutyczne i relaksacyjne produktów z żywic drzewnych
Odkryj moc relaksu, jaką oferują produkty z żywic drzewnych. Poznaj tajniki aromaterapii i sprawdź jak poprawić swoje samopoczucie w naturalny sposób.
Jak naturalne suplementy diety z vitamanature.pl mogą wspomóc walkę z problemami skórnymi?
/
Jak naturalne suplementy diety z vitamanature.pl mogą wspomóc walkę z problemami skórnymi?
Odkryj naturalne metody walki z problemami skórnymi z vitamanature.pl. Dowiedz się, w jaki sposób zawarte w suplementach składniki mogą poprawić wygląd Twojej skóry.