Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyj aktywnie! Ćwiczenia z krzesłem dla seniora

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdej starszej osoby. Aby zapewnić sobie witalność i dobre samopoczucie, warto zacząć ćwiczyć w domowych warunkach.

Regularne ćwiczenia są oczywiście wskazane bez względu na wiek, choć dla seniorów, którym na co dzień towarzyszy niewiele ruchu, nawet chwila aktywności może mieć bardzo pozytywny wpływ na ich zdrowie i sprawność.

Oto kilka propozycji ćwiczeń

1. Unoszenie ramion – stań za krzesłem, chwyć je rękami i unieś przed siebie na wyprostowanych ramionach. Powinno znajdować się na wysokości miednicy. Spróbuj podnieść je jeszcze wyżej, po czym postaw z powrotem na ziemi. Zrób to kilkukrotnie.

2. Przysiady – stań tyłem do krzesła, wyprostuj się i ułóż ręce wzdłuż ciała. Następnie zegnij kolana i usiądź na krześle, wyciągając jednocześnie ręce przed siebie. Potem wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie kilka razy. Pamiętaj, aby cały czas mieć wyprostowane plecy.

3. Podnoszenie nóg – usiądź na krześle, jedną nogę pozostaw zgiętą, a drugą wyprostuj. Podnieś wyprostowaną nogę tak wysoko, jak potrafisz, i przytrzymaj ją krótką chwilę w górze, po czym połóż ją z powrotem na podłodze. Po kilku powtórzeniach zmień nogę, którą unosisz.

Zdj. główne: Samuel Regan-Asante/unspl;ash.com

Polecane artykuły
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *